Mīti par azartspēlēm

Nereti azartspēles tiek saistītas ar dažādiem mītiem – veiksmes skaitļiem, rituāliem, īpašām spējām, kas šķietami nes uzvaru. Tomēr nekas no tā neatbilst patiesībai. Šeit mēs vēlamies skaidrot izplatītākos mītus.   

Man noteikti paveiksies un atgūšu zaudēto, ja turpināšu spēlēt.  
Katras jaunas likmes iznākums nav atkarīgs no iepriekšējās. Izredzes laimēt katrā nākamajā spēles reizē ir vienādas, neatkarīgi no spēles ilguma vai izspēlētajām reizēm.  

Līdz uzvarai man pietrūka pavisam nedaudz, tūlīt jau paveiksies. 
“Gandrīz laimēt” nenozīmē, ka jau tūlīt vai nākamajā gājienā noteikti laimēsi. Katrā spēlē izredzes tikt pie laimesta ir vienlīdzīgas visām iepriekšējām.   

Spēlējot vairākas spēles vienlaicīgi, manas iespējas laimēt ir lielākas. 
Jā, iespējams, ka spēlējot vairākas spēles vienlaicīgi, var laimēt biežāk, bet tas nozīmē tikai to, ka arī zaudēt var biežāk. Vienlaicīgi spēlējot vairākas spēles, izsekot savām darbībām un tēriņiem ir daudz grūtāk nekā koncentrējoties uz vienu spēli.   

Man ir īpaši veiksmes rituāli un talismani, kas nes izdošanos un panākumus.  
Spēles iznākumu nosaka nejaušība, automātiski izveidota nejauša ciparu virkne, kuru nevar ietekmēt ne īpaši rituāli, ne veiksmes talismani.    

Šodien ir mana laimīgā diena. 
Spēles rezultāts ir atkarīgs tikai no nejaušības. Cerības, vēlmes, nopelni un pat vajadzības nevar ietekmēt spēles iznākumu.   

Spēlējot azartspēles, vienmēr ir izredzes vinnēt. Bet iespēja zaudēt ir neskaitāmas reizes liekāka. Tāpēc ir labāk pieņemt domu, ka zaudēsi. Ja spēlē ar šādu attieksmi, mazāk riskē un azartspēles uztver tikai kā izklaidi, nevis naudas pelnīšanu.